hír
Bíbor pillangók és természetrombolás, hagyomány és modernitás, vendégmunkás sorsok és női szerepek: társadalmi szempontból is izgalmas filmekkel és…
továbbhír
A tajvani filmeké a főszerep a Corvin moziban december 2-án és 3-án. A Yankees dobójaként sztárrá vált tajvani baseball-játékosról szóló sportfilm,…
továbbhír
Tajvani ultramaraton futóról és olimpiára készülő szörfbajnokról is mutatnak be filmeket az ötödik Taiwan Dox tajvani dokumentumfilmes fesztiválon,…
továbbhír
Tajvani mozitörténet és útifilm, sportdokuk, történelem, nevelőintézeti lány sorsok, ausztronéz népcsoportok, valamint a sziget varázslatos…
továbbhír
Ismerd meg Tajvan világát és nyerj egy mellé új pendrive-ot is! A Taiwan Dox és a Filmhu közös nyereményjátékán tiéd lehet az 5 db 32GB-os “I Love…
továbbhír
Ősi kultúra, feldolgozhatatlan múlt, női sorsok, elmúlás és továbblépés, valamint Tajvan varázslatos természete állnak az idei Taiwan Dox Fesztivál…
továbbhír
A Palantír Film Alapítvány közleményben tudatta, hogy június elejétől bezár a Ráday utca 18. alatt mintegy tíz éve működö DocuArt Filmművészeti…
továbbhír
Második alkalommal rendezi meg a Tajvani Dokumentumfilm Napokat október 20-22. között a Toldi Moziban és a DocuArtban a Tajpej Képviseleti Iroda és…
továbbhír
Október 29. és 31. között Tajvan filmjeibe kaphatunk bepillantást. A Tajpej Képviseleti Iroda és a Palantír Alapítvány ekkor rendezi meg a Toldi…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié